ELEKTRONİK - MEKANİK BAKIM ONARIM
Her marka ve çeşit kondisyon aletinin test cihazlarıyla elektronik ve mekanik onarımları yapılmaktadır.Firmamız teknolojideki gelişmeleri yakından takip ederek tüm bakım ve onarım işlemlerini sorunsuz giderebilmektedir.

MEKANİK BAKIM ONARIM
Filmamzı mekanik bakım onarım kapsamında rulman değişimi,kaynak ve boya işlemleri,sertlik mekanizması çelik halatlar,motor bakımları,kolektör kömür değişimi ve amortisör değişimlerini yapmaktadır.

MOTOR DEĞİŞİMİ
Firmamız bünyesinde görev almakta olan teknisyenlerimiz DC motor sistemli koşu bantlarını AC sistemli olarak modifiye edebilmektedir. Modifiye edilmiş olan koşu bantlarınızı yıllarca sorunsuz ve güvenli şekilde kullanabileceğinizin garantisini veriyoruz.

Koşu Bandının en önemli hayati parçalarından biri olan Bant  (genellikle 2 senede bir) zamanı geldiğinde mutlaka değiştirilmelidir.Eskimiş ve sürtünme özelliğini kaybetmiş bir bandı kullanmaya devam ederseniz,motor gereğinden fazla zorlanacağından güç kartınızla beraber arızalanması kaçınılmazdır.Çoğu kullanıcıların yanıldığı nokta bandın üst kısmında aşınma olmadığını görüp iç kısmındaki aşınmayı göz ardı edişleridir. Bandların iç kısımları polyester kumaştan üretilmiş olduğu için bu kısım kullanımdan doğan sebeple pamuklanma yapıp zamanla toz ve yağ ile birleşerek zemin üzerinde kayganlığını kaybeder. Bu durumdaki bir bandı kullanmak son derece risklidir.Bu da tamirini yaptırmak istemeyeceğiniz kadar yüksek bir maliyet oluşturabilmektedir. Bu nedenle bant bakımlarını geciktirmek veya yapmamak bandınızın ömrünü kısaltacaktır.


Koşu bandı tamir servisi

Her marka koşu bandı tamiri

kondisyon.net

 

rulman

Firmamız markası ve modeli ne olursa olsun istenilen ebatlarda koşu bandı üretimi ve montajını gerçekleştirmektedir. Orijinal Banttan hiçbir farkı bulunmayan kaliteli malzemeden üretilen bantlarımızı uzun yıllar güvenle kullanabilirsiniz.Ürünlerimiz ev kullanıcılarının yanı sıra ,spor salonları oteller ve hastanelerde kullanılan koşu bantlarında, uzun ömürlü ve ortopedik olması sebebiyle tercih edilmektedir.Türkiye'nin her noktasına satış hizmetimiz vardır.

 

motor

zemin


ZEMİN

MOTOR ve MOTOR KÖMÜRLERİ

Firmamız markası ve modeli ne olursa olsun istenilen ebatlarda koşu bandı üretimi ve montajını gerçekleştirmektedir. Orijinal Banttan hiçbir farkı bulunmayan kaliteli malzemeden üretilen bantlarımızı uzun yıllar güvenle kullanabilirsiniz.Ürünlerimiz ev kullanıcılarının yanı sıra ,spor salonları oteller ve hastanelerde kullanılan koşu bantlarında, uzun ömürlü ve ortopedik olması sebebiyle tercih edilmektedir.Türkiye'nin her noktasına satış hizmetimiz vardır.

 

Bandınızın değişmesini gerektirecek durumlar aşağıda sıralanmıştır.
1.Bantta tüylenmeler ve pamuklaşma varsa-(bandın kumaş kısmını eliniz ile kontrol ederek anlayabilirsiniz)
2.Bantta bölgesel katlanmalar ve yırtıklar varsa
3.Bandın üzerinde aşırı parlama ve incelme varsa (Pot yapmaya başlamasından anlayabilirsiniz)
4.Bandı yağladığınızda ,yağı üst kısıma nokta nokta veriyorsa
5.Bandın ek yerleri görünmeye başladıysa
6.Koşu bandının herhangi bir yerinden düşük akım elektriğe  çarpılıyorsanız.

 
Bandın dönüşü esnasında kullanıcı baskısıyla beraber sürtündüğü ağaçtan yapılmış kaplamalı parçadır.Kullanım sıklığına ve silikon yağlamaya göre ömrü değişmektedir.Ömrünün bittiğini oval bir şekil almasından veya attığınız her adımda gıcırtılı sesler çıkarmasından anlayabilirsiniz.Genelde banta temas ettiği kaplamalı kısımlar silikon yağlamanın yapılmamasından dolayı yıpranmakta akabinde sürtünme zorlaştığı içinde banta zarar vermektedir.Diğer arızaları tetikleyeceğinden zamanında değiştirilmelidir.

 


1.Ev tipi koşu bandı alırken  kilonuza uygun motor gücünde bir cihazı tercih ediniz.

2.Koşu alanının genişliği ve uzunluğu rahat bir spor için önemlidir.

3.Yürüyüş yapılan zeminin bağlantı elemanlarının esnek olması, eklem ve kemik yapısına zarar vermemesi önemlidir.

4.Cihazı kullandığınız mekân dar ise katlanan modelleri tercih edebilirsiniz. Amortisörlü olmasına dikkat ediniz.

5.Sessiz cihazları tercih etmeniz sizi ve çevrenizdekileri rahatsız etmeyecektir.

6.Cihazınızın ulaşabileceği maksimum hız ve eğim spor tarzınıza uygun olmalı.

7.Satış sonrası hizmetlerinin ve servis ağının olup olmadığını sorunuz/araştırınız.

 

 

Rulmanlar Koşu bandında bandı çeviren ön ve arka merdane içinde,ana motorda ve bazı eğim motorlarında bulunurlar.Dairesel hareketlere yataklık yapan rulmanların ömürleri uzundur fakat koşu bandınızdan gelen aşırı tıkırtılı seslerden değişmesi gerektiğini anlayabilirsiniz.Zamanında değiştirilmemesi kilitlenmelere ve dönüşleri zorlaştırmaya başlayacaktır.Bu da diğer arızaları tetikleyebilmektedir.

 

RULMANLAR

Koşu bandı ekranları çeşitli tasarımlara ve çeşitli özelliklere sahiptir. Koşu bandı gösterge ve konsolunun özellikleri, koşu bandının fiyatı ile orantılıdır. Koşu bandı ucuz ise o gösterge ve konsolda fazla bir özellik bulunmaz. Sadece zaman hız ve mesafe gibi temel özellikleri kapsar. Göstergenin fiyatı fazlalaştıkça interaktif özellikleri, rutin egzersizleri, kalp hızı görüntüleri, özel hazır programları, kişiye özel yapılabilen programları ve de internet bağlantıları ile süslenir. Zamanımızda gündemde olan TV özelliği ile dokunmatik ekran özellikleri de koşu bandının fiyatını oldukça yukarılara taşıyan nedenlerdendir. En nihayetinde ister ucuz olsun ister pahalı, koşu bandı göstergesinin çalışma prensibi genelde aynıdır. Motor kısmına hareket komutunu verir, hızlanması için gerekli olan sinyali gönderir ve koşu bandında saatteki hız bilgisini anlık olarak alıp işler ve üzerindeki işlemcilerin yardımı ile gerekli olan bilgileri LCD ekran ,dot matrix veya dijital olarak kullanıcıya gösterir.Kalp atış bilgileri için ise gerekli olan sinyali avuç içinden,parmak ya da kulak memesinden veya göğse takılan polar aletinden alır,işler ve göstergesinde gösterir.Acil durumlar için ise ani durdurma düzeneği ilave edilmiştir.Koşu bandını kullanırken kesinlikle emniyet anahtarının mandalını üzerinize takınız.

 

gostGÖSTERGELER


KOŞU BANDI ALIRKEN DİKKAT EDİLECEKLER